POTKANI, MYŠI


PODROBNĚJI O HLODAVCÍCH:

VELIKOST A POPIS:

  • Potkan – nejvíce rozšířený škodlivý hlodavec. Dospělý samec může dosahovat hmotnosti až 500g.
  • Myš domácí
  • Hraboši a hryzci
  • Krysa – dnes celkem vzácný hlodavec vyhledávající suchá výše položená místa. Vzhledem se značně liší od potkana.

POTRAVA:

potkani i myši jsou všežravci a pochutnají si opravdu na všem, co se dá rozkousat. Při velké nouzi a nedostatku potravy jsou schopni se živit třeba i dřevem, papírem a plastem.


MÍSTO VÝSKYTU:
Hlodavci se zdržují v blízkosti lidských obydlí, kde najdou dostatek potravy.


ZPŮSOB ŠÍŘENÍ:

Potkani i myši jhlodavci_trubka02a (2)sou schopni se dostat opravdu všude. Umějí výborně šplhat a dostat se tak po fasádě domu i do vyžších pater. Potkani jsou schopni se prokousat i betonem. Zatímco myš není dobrý plavec, potkan zvládá výborně plavat a potápět se. Často se stává, že se z kanalizace dostane odpadními trubkami do prvních pater obytných domů.


ZPŮSOB HUBENÍ:

Pokládka hubících nástrah do speciálních deratizačních stanic je nejběžnější způsob deratizace. Deratizačních nástrah i stanic, do kterých se nástraha pokládá je velké množství a vždy se volí s ohledem na to, kde se deratizace provádí. Deratizační stanice s nástrahou se pak strategicky pokládají do míst předpokládaného výskytu hlodavců.

Pokládka deratizačních pastí s nástrahou. Používá se v prostorech, kde by mohlo dojít po pozření nástrahy k nežádoucímu uhynutí hlodavců v nepřístupných prostorech (podkrovní byty).

Odchyt škodlivých hlodavců. Je dalším možným avšam ne příliš využívaným řešením. Po odchycení přichází otázka „co s ním“?

Různé plašící systémy (ultrazvukové, zvukové). Fungují celkem dobře, není to ale efektivní řešení. Po vypnutí se hlodavci vrátí zpět i s posilou.


ORIENTAČNÍ CENA:

od 1650,- (podrobnější informace Vám rádi poskytneme na uvedených tel. číslech)


 

potkani, myši – podrobné informace

 

OBRÁZKY POTKANŮ